ΑΕ Μυκόνου: Φιλική ήττα στα Ψαχνά – Με πολλά νέα παιδιά το ματς με Ελλάς Σύρου για την Β’ ομάδα

Μπορεί και τα 2 παιχνίδια που σημείωσε τόσο η ΑΕ Μυκόνου, όσο και η Μύκονος Β’ να ολοκληρώθηκαν με ήττα στα Ψαχνά και με Ελλάς Σύρου αντίστοιχα, ωστόσο τα συμπεράσματα ήταν θετικά για τις δύο ομάδες, οι οποίες βρίσκονται σε περίοδο προετοιμασίας, εν όψει της συμμετοχής τους στις επίσημες διοργανώσεις.

Η ανακοίνωση της ΑΕ Μυκόνου αναφέρει:

Με ήττα ολοκληρώθηκαν και τα δύο σημερινά ματς για τις ομάδες μας!

Η ανδρική μας ομάδα στα Ψαχνά ηττήθηκε με σκορ 1-0 αλλά σε γενικές γραμμές και κατά διαστήματα η παρουσία της ήταν καλή για ακόμα ένα παιχνίδι προετοιμασίας. Το σκορ θα μπορούσε να γίνει 1-1 σε φάση όπου ο Κωνσταντινίδης σκόραρε αλλά σημειώθηκε σε θέση οφσάιντ από τον διαιτητή του αγώνα.

Πλέον η αποστολή επιστρέφει σήμερα στη βάση της και από αύριο συνεχίζει τις προπονήσεις της για να είναι έτοιμη για την έναρξη του πρωταθλήματος.

Στη Μύκονο η Β ομάδα μας ηττήθηκε 0-3 με αντίπαλο την Ελλάς Σύρου ! Μικρή σημασία έχει βέβαια το σκορ καθώς το ευχάριστο ήταν ότι στην αποστολή μας βρέθηκαν 10 ποδοσφαιριστές από την Κ17 όπου αρκετοί απ’ αυτούς αγωνίστηκαν για πρώτη φορά σε παιχνίδι ανδρικών ομάδων!

Στα του αγώνα, το ματς ξεκίνησε δυναμικά από τη μεριά της Ελλάς με αποτέλεσμα το σκορ στο 15 να είναι 0-2. Μετά από αυτό το χρονικό σημείο οι παίκτες μας ανέβασαν στροφές και πάτησαν καλά στο χορτάρι δείχνοντας καλά στοιχεία .στο δεύτερο ημίχρονο όμως η ομάδα ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή της και έφτασε αρκετές φορές πολυ κοντά στο γκολ με αποκορύφωμα τη φάση όπου σουτ βρήκε το οριζόντιο δοκάρι των αντιπάλων!