Χορταστικό 3-3 μεταξύ Πανσιφναϊκού και Α.Ο. Σερίφου στο ντέρμπι των Δυτικών Κυκλάδων (pics+vid)

spot_img

Πλούσιο σκορ και συγκινήσεις χάρισαν στους φίλους του ποδοσφαίρου οι ομάδες του Πανσιφναϊκού και του Α.Ο. Σερίφου, αφού έπειτα από ένα όμορφο αγώνα, μοιράστηκαν εντυπώσεις και βαθμούς με το τελικό σκορ να είναι 3-3.

Το αποτέλεσμα αφήνει στεναχώρια στις τάξεις των φιλοξενούμενων, αφού είναι η δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία σε αναμετρήσεις που ο στόχος ήταν οι 3 βαθμοί και μόνο .
Και αν την προηγούμενη εβδομάδα, το σύνολο του Γιάννη Ράμπια είχε προβλήματα στην αποτελεσματικότητα, σήμερα παρουσίασε έλλειψη συγκέντρωσης στα μετόπισθεν.
Αν και βρέθηκε να προηγείται μόλις στο 4ο λεπτό με 0-2 και στο 62ο με 1-3 δεν κατάφερε να φύγει με το διπλό από Γ.& Δ. Συγγελίδης παρότι είχε ευκαιρίες και στο 0-2 αλλά και μετά το 3-3.

Από την άλλη οι ιθύνοντες του Πανσιφναϊκού μόνο χαρούμενοι μπορεί να είναι, καταρχήν επειδή η ομάδα συγκέντρωσε τον πρώτο της βαθμό στο πρωτάθλημα, αλλά περισσότερο ακόμα από τον τρόπο που ήρθε αυτός ο βαθμός.
Η ομάδα του Δημήτρη Λυριτζή έδειξε χαρακτήρα και πάθος καταφέρνοντας να γυρίσει στο παιχνίδι ενώ βρέθηκε 2 φορές με δύο γκολ πίσω, ενώ έτσι όπως εκτυλίχθηκε ο αγώνας στο τελευταίο 15λεπτο θα μπορούσε να κατακτήσει ακόμα και τη νίκη.