Διπλασίασαν τις νίκες τους οι κορασίδες του ΑΟ Άνδρου

spot_img

Την δεύτερη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα των κορασίδων, πέτυχε χθες ο ΑΟ Άνδρου, στο κλειστό της Μάρπησσας, επικρατώντας του ΑΟ Πάρου με 40-69.

Οι φιλοξενούμενες μία εβδομάδα μετά τη νίκη τους και πάλι με τον ίδιο αντίπαλο, με εξαίρεση το πρώτο δεκάλεπτο, ήταν καλύτερες και πήραν δίκαια τη νίκη, ενώ από την  άλλη ο ΑΟ Πάρου, έχασε την επαφή με το σκορ από την δεύτερη περίοδο, γνωρίζοντας την 2η διαδοχική ήττα του.

Διαιτητές: Μπιστιτζάνος – Ξευγένη

Τα δεκάλεπτα του αγώνα ήταν: 13-13, 18-33, 33-51, 40-69.

ΑΟ Πάρου: Κοττίκα, Ακάλεστου, Ρούσσου, Καλακώνα, Βιώνη 34 (1), Περράκη, Β. Καραντάκη, Ν. Καραντάκη 1, Σιφναίου 2, Οικονόμου και Πετροπούλου 3.

ΑΟ Άνδρου: Π. Λεμπέση 2, Πέτσα, Κ. Λεμπέση 12, Κουλούρη 4, Χέλμη 12, Γιαχουντή, Ίσσαρη, Νασοπούλου 12 (1), Α. Φούντα, Παπαχρήστου, Π Φούντα 12 και Λανέ 5.