Εκτός έδρας νίκη επί του Πανναξιακού οι έφηβοι του Πλοηγού Αντιπάρου [pics]

spot_img

Πολύ σημαντική νίκη εν όψει της συνέχειας κατέκτησαν πριν από λίγο οι έφηβοι του Πλοηγού Αντιπάρου, επικρατώντας στο κλειστό γυμναστήριο “Δ. Περιστεράκης” του Πανναξιακού με 36-57.

Η ομάδα της Αντιπάρου μπήκε πιο δυνατά στο παρκέ, παίρνοντας μία σημαντική διαφορά στο πρώτο δεκάλεπτο (3-15), η οποία όμως παραλίγο να χαθεί, καθώς ο Πανναξιακός με πολύ καλή άμυνα και βρίσκοντας λύσεις στην επίθεση, έδωσε νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι. Πριν ολοκληρωθεί ωστόσο το ημίχρονο, ο Πλοηγός πάτησε εκ νέου γκάζι, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με το επί μέρους του 13-26.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε κάτι. Η ομάδα του Νάσου Βλάχου προσπάθησε να “ψαλιδίσει” ξανά την διαφορά παίζοντας το τελευταίο της χαρτί στην 3η περίοδο, με τον Πλοηγό Αντιπάρου όμως να είναι σοβαρός στα καίρια σημεία της αναμέτρησης και να παίρνει το ροζ φύλλο αγώνα από τη Νάξο.

Με αυτή του τη Νίκη ο Πλοηγός έφτασε τους 8 βαθμούς, έχοντας στο ενεργητικό του 2 νίκες και 4 ήττες στον Β’ Όμιλο του Πρωταθλήματος, ισοβαθμώντας με την ΑΕ Σαντορίνης (έχει 2 αγώνες λιγότερους), ενώ από την άλλη ο Πανναξιακός παρότι σε ακόμα ένα παιχνίδι έδειξε πολύ θετικά στοιχεία, όντας βελτιωμένος αγώνα με τον αγώνα, παρέμεινε ουραγός.

Διαιτητές: Πασχάλη-Ρώτας

Δεκάλεπτα: 3-15, 13-26 (ημ.), 28-37, 36-57

Πανναξιακός ΑΟΚ (Βλάχος): Δέτσης, Τομπάς Αρ., Καρούσης, Τσελέντης, Μητσέας, Τομπάς Δ., Σαραντος, Χατζηεργάτης, Μαυρομάτης, Φλεριανός

Πλοηγός Αντιπάρου (Φαρούπος): Φαρούπος, Παλαιολόγος, Κοκαι, Καλάργυρος, Τριαντάφυλλος, Σκιαδάς, Χιουσα