ΦΩΤΟ άλμπουμ από τον αγώνα βόλεϊ νεανίδων ΑΣΕ Νεωρίου – Φοίνικα 3-1

Επτά μήνες είχαμε να δούμε επίσημο αγώνα των τοπικών Πρωταθλημάτων και αυτό έγινε μέσω μετάδοσης Live Sreaming προσφορά της Διοίκησης του ΑΣΕ Νεωρίου.

Ο αγώνας είχε εντυπωσιακή εξέλιξη αφού οι νεάνιδες του ΑΣΕ Νεωρίου έδειξαν να αιφνιδιάζονται από τις νεάνιδες του Φοίνικα που πήραν το πρώτο σετ με 16-25 και προηγήθηκαν στο δεύτερο 6-12. Από εκείνο το σημείο και μετά οι γηπεδούχες ροκάνισαν την διαφορά και πήραν τον δεύτερο σετ 35-20.

Με αναπτερωμένο το ηθικό από την ανατροπή οι νεάνιδες του ΑΣΕ Νεωρίου πήραν σχετικά εύκολα τα δυο επόμενα σετ και τη νίκη με το ίδιο σκορ 25-16.

ΑΣΕ Νεωρίου-Φοίνικας 3-1 (16-25, 25-20, 25-16, 25-16)

Διαιτητές: Βρούτσης-Μπαρμπούνης

ΑΣΕ Νεωρίου (Σκρέτας): Στεφάνου, Ρούτσι, Κάτρη, Μιχαηλίδου, Γεράκη, Ρούσσου/(λ) Γαδ, Φρέρη (λ),Στεφανάκη, Ξαγοράρη, Λέτσου, Καραπαναγιωτίδη, Ευκαρπίδου, Παράβαλου

Φοίνικας Σύρου (Κυριακόπουλος): Πρίντεζη, Κάμπαξη, καλούδη, Σκευοφύλαξ, Δαλεζίου, Δεληγιάννη/(λ) Γιαλόγλου, (λ) Ρούσσου, Κοταλακίδου, Παλαιτσάκη, Ρηγούτσου, Κουτσου, Δαλεζίου