Μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις Πανθηραϊκός Β’ και ΑΜΣ Φιλωτίου

spot_img

Ισόπαλο με 1-1 έληξε το παιχνίδι στην Σαντορίνη, για τον 3ο Όμιλο της Β’ Κατηγορίας του Πρωταθλήματος της ΕΠΣ Κυκλάδων, ανάμεσα στον Πανθηραϊκό Β’ και τον ΑΜΣ Φιλωτίου, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν και μαθηματικά το εισιτήριο για την 2η φάση του θεσμού.

Αγώνας που στο πρώτο μέρος του οι γηπεδούχοι πατούσαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, αναζητώντας διαδρόμους για την εστία του Ψαρρά, αλλά τους Φιλωτίτες να καταφέρνουν να ανοίξουν το σκορ νωρίς-νωρίς και συγκεκριμένα στο 7ο λεπτό με τον Κατσαδούρο.

Η απάντηση για τον Πανθηραϊκό Β’ ήρθε στο 42ο λεπτό με τον Κρεμμύδα να διαμορφώνει το τελικό 1-1.

Να σημειωθεί βέβαια πως για τον ΑΜΣ Φιλωτίου ακυρώθηκαν δύο τέρματα, ένα ως οφ-σάιντ με υπόδειξη της κ. Ψαρρά και το άλλο ως επιθετικό φάουλ, μετά από υπόδειξη του κ. Βάιλα.

Με τον ένα βαθμό η ομάδα της Νάξου έφτασε τους 13 και βρίσκεται στην 2η φάση του Πρωταθλήματος, ενώ ο Πανθηραϊκός Β’ συγκέντρωσε τους 4, όντας ωστόσο ουραγός.

Πολύ καλή η διαιτητσία των κ. Βάιλα και των βοηθών του Ελευθεριάδη και Ψαρρά

Πανθηραϊκός Β’ (Κρεμμύδας): Αδαμίδης, Βεζύρης (77΄Μαυρογιαννάκης), Κοκάσι (77΄Δαμίγος Μ.), Μπούζι, Μάμμης, Βαμβακούσης, Γκόγκα (82΄Δαμίγος Α.), Κοιλιακούδης, Χοχάι, Κρεμμύδας, Μαυρίκης.

ΑΜΣ Φιλωτίου (Προμπονάς): Ψαρράς, Μουστάκης, Κουφόπουλος, Μανιός Σ., Λογοθέτης (46΄Βερύκοκκος), Μουστάκης, Προμπονάς, Λιόφαγος (31΄Μανιός Χ.), Κατσαδούρος, Ζούλης, Καραμανής (91΄Πιτταράς).