Ν.Ο Σύρου: Πάλεψε αλλά στο τέλος ηττήθηκε από τον Α.Ο Πετρούπολης (φωτό)

spot_img

Για την 2η Αγωνιστική της πρώτης φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης  Β’ Εθνικής Κατηγορίας που διεξάγεται στο κολυμβητήριο Νικαίας ο Ναυτικός Όμιλο Σύρου στάθηκε επάξια απέναντι στην ομάδα του Α.Ο Πετρούπολης προηγήθηκε στην πρώτη περίοδο με δυο γκολ διαφορά (6-4) παρέμεινε στην διεκδίκηση της νίκης μέχρι το ημίχρονο αλλά τελικά δεν άντεξε και ηττήθηκε με 14-16.

Σήμερα το απόγευμα στις 19.30 στα πλαίσια της 3ης αγωνιστική η ομάδα της Σύρου θα έχει την ευκαιρία να διεκδικήσει την 2η θέση του ομίλου της Αττικής από τον Άρη Νικαίας. Το παιχνίδι στο κολυμβητήριο της Νίκαιας αναμένεται συγκλονιστικό.