Νικηφόρο ξεκίνημα για τον ΑΣ Ίου 3-2 τον ΑΟ Καρτεράδου [pics]

Με το δεξί ξεκίνησε τις επίσημες υποχρεώσεις του για φέτος ο ΑΣ Ίου, καθώς στο παιχνίδι που διεξήχθη σήμερα το πρωί, επικράτησε εντός έδρας του ΑΟ Καρτεράδου με 3-2.

Ένα ματς στο οποίο μελανό σημείο ήταν ο τραυματισμός στο δεξί γόνατο του τερματοφύλακα της ομάδας της Σαντορίνης Κέβιν Κόντρα στο 10ο λεπτό. Η πορεία του τραυματισμού του θα διαπιστωθεί περαιτέρω στην Αθήνα, όπου και μεταφέρθηκε.

Στα του αγώνα οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να ανοίξουν νωρίς το σκορ, μόλις στο 8ο λεπτό με τον Μωραΐτη, ενώ δέκα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 18’, ο Καρράς Κ. διπλασίασε τα τέρματα για τον ΑΣ Ίου .

Η ομάδα του Στάθη Φίλων μείωσε στο 42’ με τον Γιώργο Νομικό και έτσι οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο.

Στην διάρκεια της ανάπαυλας, αξίζει να σημειωθεί πως ο ΑΣ Ίου τίμησε για την προσφορά του στην ομάδα, τον Γιώργο Νομικό.

Στην επανάληψη ο ΑΣ Ίου κατάφερε να κάνει το 3-1 στο 58’ με τον Ξενιό από το σημείο του πέναλτι, ενώ το μόνο που κατάφερε ο Καρτεράδος, ήταν να μειώσει σε 3-2 εκ νέου, στο 88’ με τον Αρβανίτη Γ.