Περίπατος για τον Α.Σ. Ίου 6-0 τον Αστέρα Τραγαίας (pics)

spot_img

Με ένα δεύτερο ημίχρονο φωτιά, όπου σημείωσε 5 τέρματα, ο Α.Σ. Ίου επικράτησε με το ευρύ 6-0 επί του Αστέρα Τραγαίας, σημειώνοντας έτσι τη 2η νίκη του στον 3ο Όμιλο  φτάνοντας τους 6 βαθμούς. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν χωρίς νίκη μετά από τρεις αγώνες.

Το σκορ άνοιξε ο αρχηγός της ομάδας Ξενιός Ιωάννης με ατομική προσπάθεια στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Τα υπόλοιπα τέρματα μπήκαν στην επανάληψη .

Ακόμη ένα πέτυχε ο Ξενιός ενώ τα υπόλοιπα σημειώθηκαν από τους Καρρά, Λουκα, Βαγιάκη και Τσιτώνας.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Ρούσσος Ε., με βοηθούς τους Σαργολόγο και Καραγιάννη

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΑΣ Ίου (Πασιάκος – Καραβάς): Πλάσα, Δράκος, Πισκάσι, Καρράς Φ., Καρράς Κ.,  Λούκας, Ντόντα, Μωραΐτης Κώνστας, Ξενιός, Τσιτώνας

Με αναπληρωματικούς τους : Αραούζο Βαγιάκη, Μονογυιό, Βολικάκη, Νιμικό, Οκετσόκου και Στρατή

Αστέρας Τραγαίας (Χαβδούλας): Παραράς, Ψαρρός Σ. Ψαρρός Σ. Δρύλλης, Σαρρής, Νιάος, Μαρκοπουλιώτης,Τράκος,Βεκρής, Μαργαρίτης Α. Πενίκου

Με αναπληρωματικούς τους : Χωριανόπουλος Α.,Μαργαρίτης Μ και Δεγαΐτα.