Πλήρωσε το κακό 2ο ημίχρονο ο Πανναξιακός | Ήττα στην πρεμιέρα από τον Πανιώνιο

Ολοκληρώθηκε πριν από λίγα λεπτά ο αγώνας του Πανναξιακού στην Νέα Σμύρνη με αντίπαλο τον Πανιώνιο, με το συγκρότημα του Χρήστου Πελέκη να γνωρίζει την ήττα με 4-1.

Στην πρεμιέρα του 6ου Ομίλου στην Γ’ Εθνική Κατηγορία ο Πανναξιακός αν και ήταν ανταγωνιστικός για ένα ημίχρονο, δεν κατάφερε να πάρει κάτι θετικό από τον ανώτερο Πανιώνιο.

Οι παίκτες του Χρήστου Πελέκη παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με γκολ του Μούντριχα από το 13ο λεπτό, κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσα με τον Ζαχαριουδάκη στο 38’ πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με το 1-1.

Στην επανάληψη ο Πανναξιακός δεν μπήκε ποτέ στο παιχνίδι. Ο Πανιώνιος προηγήθηκε γρήγορα και πάλι με τον Ξύγκορο στο 51’ κάνοντας το 2-1 για τους Νεοσμυρνιώτες, ενώ το 3-1 και 4-1 διαμόρφωσαν αντίστοιχα οι Γροντής στο 72’ και ο Μούντριχα με δεύτερο προσωπικό τέρμα στο 90’.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

6′ Σουτ του Μπρέγκου η μπάλα άουτ

12′ Καλή ευκαιρία για τον Πανιώνιο με τον Μούντριχα

ΓΚΟΛ! 13′ Κεφαλιά του Μούντριχα μετά από σέντρα από αριστερά και γκολ για τον Πανιώνιο!

38′ ΓΚΟΛ! Ο Πανναξιακός ισοφαρίζει το παιχνίδι, μετά από εκτέλεση κόρνερ εκτελεσμένο με πάσα, ο Ζαχαριουδάκης βρέθηκε έξω από την περιοχή και δεξί σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!

49′ Μεγάλη επέμβαση του Παπαδόπουλου για τον Πανναξιακό σε φάουλ του Γροντή

ΓΚΟΛ! 51′ Ασίστ του Ζάχι από τα αριστερά ο Ξύγκορος την προβολή και ο Πανιώνιος κάνει το 2-1

ΓΚΟΛ! 72′ Ο Γροντής μετά από εκτέλεση κόρνερ βρίσκει το σουτ στο ύψος της μεγάλης περιοχής και με την βοήθεια του δοκαριού, κάνει το 3-1

73′ Σέντρα σουτ από τον Ζαχαριουδάκη η μπάλα στο πάνω μέρος του δοκαριού του Στουρνάρα

84′ Ευκαιρία του Πανιωνίου με τον Γροντή

ΓΚΟΛ 90’ Ο Μούντριχα βρέθηκε απέναντι από τον Παπαδόπουλο και με ωραίο σουτ έκανε το 4-1 για τον Πανιώνιο

Διαιτητές: Δραγάτης, Γουρνιάς-Μέστρος

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Πανιώνιος (Κοροπούλης): Στουρνάρας, Λάμψιας (80′ Ζαμάνης), Ζάχι, Ζούλιας, Κοντοές, Μπρέγκου (80′ Τσαπατσάρης), Ξύγκορος, Νίνο (63′ Κουτσάκης), Σταμάτης (71′ Δρίτσας), Γροντής, Μούντριχας

Πανναξιακός (Πελέκης): Παπαδόπουλος, Καράι, Τζατζανάς ( 59′ Σερμάδι), Ανεβλαβής, Κωστόπουλος, Τραγούδας, Κύρτσος (59′ Πιτταράς), Ζαχαριουδάκης, Κόντης (89’ Μαρκοπουλιώτης), Βαθρακοκοίλης (69′ Πλαστουργός), Γκούφας