Πρεμιέρα με νίκη για την Κ17 του ΠΑΣ Νάξου [vid – pics]

Την πρώτη του νίκη για την κατηγορία της Κ17 πήρε σήμερα το μεσημέρι ο ΠΑΣ Νάξου, επικρατώντας στο ΔΑΚ Νάξου του Παμμηλιακού με 5-2.

Ένα χορταστικό σκορ σε ένα ανταγωνιστικό παιχνίδι, τουλάχιστον στο πρώτο ημίχρονο, εκεί που οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να βρεθούν δύο φορές μπροστά στο σκορ με τους Ζούλια στο 8′ και τον Κυρίτση από το σημείο του πέναλτι στο 24′.

Το συγκρότημα του Δημήτρη Σκούνα, παρότι βρέθηκε πίσω ισοφάρισε σε 1-1 με τον Τόνι στο 20 λεπτό, ενώ το 2-2 σημείωσε ο Βασαλάκης στο 28′.

Οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το 2-2 να αφήνει ανοιχτούς λογαριασμούς.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές και με 3 τέρματα των Παντελαίου στο 43′ του Ορφανού στο 48′ και του Λέκκα στο 71′.

Να σημειωθεί πως ο ΠΑΣ Νάξου είχε και δύο δοκάρια στην ίδια φάση στο 57′.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο κ. Χατζόπουλος, με βοηθούς τους Γρυπάρη και Μελανίτη

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΠΑΣ Νάξου ( Δημήτρης Σκούνας) : Τάκος (68΄Κουφόπουλος), Ρότσι (61′ Κάσα), Μαθιάσος, Ψαρράς, Βασαλάκης, Μπόσκου (72΄Ρετζέπι), Χωριανόπουλος (68΄Τσέπα), Ορφανός, Λέκκας, Παντελαίος (72′ Μουστάκης), Τόνι

Παμμηλιακός (Χρήστος Καραγιαννόπουλος) : Φρατζεσκάκης, Λιβανιός, Σφίγγας, Βήχος, Νίνος (60′ Δήμος ), Πρίφτη , Μαυρογιάννης, Βήχος, Ζούλιας, Κυρίτσης, Μπάτσης